Schwabe Bratislava


Schwabe Bratislava, s.r.o. zastupuje na slovenskom trhu lieky Sinupret, Bronchipret, Kaloba, Amersan, Dentinox N Gel

Domov
Odborná verejnosť
Aktuality
Kontakt
Napíšte nám
Schwabe – dlhá cesta od tradície k inovácii

Firma Arzneimittel Schwabe International bola založená v roku 1996 s centrálou vo Viedni a zastúpeniami v Bratislave, Prahe a Budapešti. Sme vašim partnerom a sprostredkovateľom na poli modernej fytofarmakológie, ktorý je vám kedykoľvek k dispozícii. Naši kvalifikovaní pracovníci sú v neustálom kontakte s lekármi a lekárńami v jednotlivých regiónoch - organizujú školenia, semináre a  tak rozširujú najnovšie celosvetovo platné poznatky a výsledky zaznamenané v oblasti výskumu fytofarmák.

Logo

Našim zakladateľom je farmaceutická firma Dr. Willmar Schwabe GmbH &Co. KG (www.schwabe.de) z Karsruhe, založená už v roku 1866 v Lipsku, ktorá dnes patrí k 20. najväčším a najstarším farmakologickým výrobcom v Nemecku.

 

Postavenie, ktoré jej v odborných kruhoch právom patrí, sa zakladá na kvalite a účinnosti i našich liekov. Významné výsledky dosiahnuté na  poli výskumu prírodných zdrojov stojí pritom na špičkovo vybavených výskumných  laboratóriach, kvalifikovaných tímoch odborníkov, predovšetkým prírodovedcov najrôznejších zameraní, rovnako ako na dlhoročných skúsenostiach a tradíciách. Firma Dr. Willmar Schwabe sa stala svetoznámou predovšetkým objavom dnes už patentovo chráneného výrobného procesu produktu extraktu z Ginkgo biloba, ktorým sa liečia a odďaľujú príznaky starnutia.

 

Ďalším partnerom Arzneimittel Schwabe International je firma Bionorica AG (www.bionorica.de). Firma Bionorica AG má mnohoročné skúsenosti vo výskume a vývoji rastlinných liekov, a to pre najrôznejšie indikácie. Lieky firmy Bionorica AG patria k najčastejšie predpisovaným a sú pre svoju kvalitu  vysoko hodnotené miliónmi pacientov.

 

Náš tretí partner pôsobí v oblasti farmácie viac než 200 rokov. Rodinná tradícia firmy Peithner započala v  roku 1887 v lekárni „U čierneho orla" a v roku 1949 bola založená firma Austroplant  Arzneimittel GmbH (www.austroplant.at), ktorá sa zameriava práve na výrobu rastlinných liekov.